Povijest feat. gen” Z nastalog u sklopu projekta ECONTRA na Kliofestu

Nakon dvije “korona” godine u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu će u utorak 17. 5. početi deveto izdanje Festivala povijesti Kliofesta. I dok će festivalska događanja – okrugli stolovi, sajam knjiga, izložbe i kvizovi – potrajati sve do petka, 20. svibnja, otvorenje, zakazano za utorak u 10.45 sati, obilježit će nastup učenika zagrebačke Prirodoslovne škole “V. Prelog”. Oni će u sklopu programa “Povijest feat. generacija Z” izvesti scenski nastup koji djela hrvatskog baroknog pjesništva predstavlja u, primjerice, sevdah i rap varijanti. Uz osebujan povijesno-glazbeni program, prilikom otvorenja Kliofesta bit će predstavljeno i umijeće izrade povijesnih foto-portreta tehnikom fine arta. Program je rezultat suradnje projekta “ECONTRA: Predmoderna hrvatska književnost u europskoj kulturi”, Prirodoslovne škole Vladimira Preloga, umjetnice Tihane Kušter, Kliofesta i programskog partnera Culsperience Croatia.

Program festivala možete pogledati ovdje.